Podzimní bundy 2012

Bundy H&M

kabát28.8.2012
Teploty ještě zdaleka neklesají, ale je zřejmé, že je jen otázkou času, kdy se podzim přihlásí. Listí se začne pomalu snášet z korun stromů a šustit nám pod nohama. Sluníčko nebude mít takovou sílu jako teď. Jako by svět, který známe v letních výrazných barvách, pohltily tóny hnědé a tmavě červené. Přichází podzim a s ním i nutně podzimní oblečení.

Příchod pochmurnějších měsíců pocítíte na vlastní kůži, je proto pravý čas vyzbrojit se stylovým svrškem, ať bundou či kabátem. A že na výběr rozhodně je! Víte, co letos na podzim obléknete? Zvolíte letos podzimní bundu nebo kabát? Podívejte se, jaké poletí podzimní bundy v roce 2012. Čeká na vás extravagance nebo klasika v podobě tmavých barev?

V obchodech se právě teď objevují módní trendy na podzim a zimu, tak neváhejte a nakupujte. Na podzim budou in pastelové barvy, tak jako tomu je přes celý rok 2012. U bund můžete zvolit spíše tmavší barvu. Oblíbená klasika stále zůstává in - nebojte se si koupit černou nebo hnědou bundu. Můžete i zaexperimentovat se světlou nebo pastelovou.

Bundy ke kolenům

Pokud zrovna bude babí léto, nebojte se zvolit bundu pod zadek, až bude ale studeněji, tak ji určitě nechte na ramínku v šatníku. O své slovo se budou hlásit podzimní bundy až ke kolenům. Dlouhou dobu byly v módě i přes zimu krátké bundy, nyní je to ale naopak. Naštěstí. Prospěje to nejen vašemu zdraví a navíc budete trendy.

Kabáty i bundy budou in volnější

Těžko říct, zda tu již podobný trend byl, ale letošní podzim sází na oblé tvary. Kabáty (o vzorech později) jsou v oblasti boků naschvál nabírané a vyhublým modelkám na molech dokreslovaly potřebné míry. Inspiraci najdete v kolekcí Burberry, odborníka na kabáty.

Pokud máte ráda eleganci a pochmurné počasí Anglie je vám milé, vsaďte na tolik typický vzor kostek a tvíd v ryze pánském stylu. Je-li chuť, můžete vše doladit kravatou, kloboukem nebo rukavicemi. Pokud váš nákup zvažujete, projděte si kolekci Ralpha Laurena a hned budete vědět, pro co se rozhodnout.

Do módy jdou i army bundy

Na přehlídková se mola se po dlouhé době probojoval i army styl. Nejdrsnější vojandy předvedla bezesporu značka Max Mara, nicméně military prvky se objevují částečně téměř všude. O cvočcích, páscích, náramenících a tolik typické barvě se moc diskutovat nemusí.

Podzimní bundy se vzory i bez

Návrháři letos mysleli i na ty, které jsou buď zarytými romantičkami nebo zkrátka jen neholdují zimním sportům a květinových motivů se nehodlají vzdát. Ani nemusí. Rozkvetlé kabáty nebudou ničím neobvyklým. Možná jen, že budete neobvykle in!

Naproti rozkvetlým modelům stojí nekompromisní kůže, která se letos projevuje ve své ještě o něco drsnější podobě, včetně až gotických prvků. Netřeba oblečku jako pro dominu, stačí na to jít trošku oklikou, minimalisticky, jako například Calvin Klein. A pokud zaexperimentujete a chcete vybočit z černé klasiky, zvolte podzimní bundu s originálním vzorem a střihem.

Bundy Lindex

Foto: hm.com, lindex.com

Podívejte se také na:
Podzimní kozačky 2012
Móda podzim 2012
Podzimní boty 2012
Podzimní kabáty 2012


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.