Potřeby na pláž

plavky plážSluníčko nabírá síly a začíná nás v čím dál kratších časových intervalech rozmazlovat svým paprsky. Sbalte tedy vše potřebné a vyražte k vodě. Mohlo by se zdát, že k naprosté spokojenosti stačí plavky a žabky, ale není tomu tak. Nesmíte opomenout plážové šaty, šortky, šátky, klobouky apod. Zpočátku se výčet může zdát poněkud dlouhý, ale pokud se zaměříte na to, aby vše ladilo nebo vyjadřovalo vaše postoje a nálady, bude to proces o mnoho příjemnější.

Plážové šaty jsou nutností

Pro ženy představují velmi příjemnou alternativu plážové šaty. Jednoduché, rozevláté, veselé. Vhodné jak na pozdní odpoledne na procházku, tak pro vysedávání na baru nebo šmejdění po místních trzích. Většinou jsou šaty volnějšího střihu, veselých barev a všemožných průstřihů a korálkových nebo flitrových ozdob.

Volte spíše jednodušší střihy, ve kterých bude relaxování příjemné. Je jedno, zda budou mít letní šaty sexy otvory na ramenou, jedno nebo dvě ramínka, délku těsně pod zadeček nebo sukni rozevlátou tak, že i sebemenší závan větru vám ji bude laškovně nadzvedávat. Pro ženy, které se nemohou rozhodnout, zda pro dané odpoledne zvolit sukni nebo šaty, je k mání velmi originální módní kousek – „tuba“, kterou lze nosit jako šaty bez ramínek i jako sukni.

Nezapomeňte na šátky či šortky

Kdo se jde jen rozvalit k vodě a nemá v plánu žádné pozdější toulky městem, může vybírat mezi plážovými šátky. Jsou velmi variabilní, šátky se dají uvázat kolem pasu, přehodit přes ramena, při troše šikovnosti je můžete obtočit i ve velmi ledabylé šaty.
Inspirace muži je nepopiratelná, nejdříve se objevila saka, poté boty, teď jsou nově v kurzu plážové šortky. Jsou určeny pro aktivní typy žen, které chvíli neposedí. Pro odpoledne plné pohybu a energie představují tu nejlepší možnost. Ideální je, pokud šortky ladí s motivem na plavkách, stejně jako již zmíněné šátky.

Drobnosti jako brýle, klobouk i osuška jsou nepostradatelné

Osušky jsou nepostradatelným společníkem, nicméně barevné ladění se zbytkem našeho oblečení je pouze pro fajnšmekry. Dbejte spíš na kvalitu, která je velmi důležitá. Vhodnější jsou, ač dražší, savé a pevné materiály, které jsou i tak příjemné na dotek. Stejně jako osušky jsou nutným doplňkem, je nutno brát ohled i na ochranné pomůcky, např. opalovací krém, sluneční brýle nebo pokrývky hlavy. Právě posledně zmíněné lze povýšit na velmi stylovou záležitost, i když se tomu mnoho žen zprvu brání. Velmi oblíbené jsou slaměné kloboučky, které užijete po celý den – při slunění i pozdějších aktivitách na sklonku dne. Nejkrásnější je žena, která o sebe pečuje a i věci, které nejsou vždy na módním vrcholu, dokáže pozvednout na stylový kousek sobě vlastní a nosit ho s jistou grácií.

Cílem plážového odpočinku už dávno není odcházet jako po třídenním pobytu v solárku, je o zábavě, o relaxu, o stylu, o ochraně. A vždycky můžete svůj styl doladit všemožnými korálky a květinami do vlasů.

Podívejte se na:
Letní šaty
Dámské legíny
Plavky 2012
Tylová sukně


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.