XXL oblečení - trendy v oversized módě

holkaV poslední době začíná na oblíbenosti nabírat oblečení i o několik čísel větší, než jaká je velikost, kterou člověk běžně nosí, tzv. oversized oblečení.

Jaké oblečení se nosí?

Oversized a XXL velikosti jsou samozřejmě v nabídce jak pro ženy, tak i pro pány. Jedná se především o oblečení pro vrchní část těla, jako trička, košile, mikiny nebo svetry. Dá se nosit v kombinaci se spoustou věcí, k velké košili, halence či tričku vypadají pěkně úzké kalhoty, krátké kraťasy v kombinaci s barevnými silonkami či legíny a pásek, který navodí dojem šatů. Neplatí tedy to, co si spousta lidí myslí, že větší velikosti vypadají neohrabaně a neupraveně, můžete z nich pár jednoduchými kroky vykouzlit elegantní outfit na léto i zimu. Větší mikiny a svetry jsou velmi pohodlné a zahřejí více než upnutý svetřík. Mladé dívky čím dál více nakupují oblečení v pánském oddělení, kde se dají najít velmi slušivé a pohodlné kousky a běžné pánské velikosti jsou větší než ty dámské.

Kde oversized oblečení nakupovat?

Na přehlídkových molech posledních kolekcí velkých světových značek jsme mohli zahlédnout velké množství modelek, které na sobě předváděly modely větších, někdy až nepadnoucích velikostí. Některé obchody mají pro toto oblečení samostatnou sekci, jedním z nich je např. Takko. Existují ale také prodejny, které se zaměřují pouze na větší velikosti a prodávají pouze toto oblečení, většinou se jedná o obchody s dámským oblečením. V některých těchto prodejnách, se také dá objednat zboží ušité na míru nebo na internetu, kde najdete zboží běžných i specializovanějších obchodů. Cena výrobků větších velikostí je většinou stejná, jako oblečení těch menších a běžnějších, popřípadě o něco málo vyšší.

Nachází se ve vaší sbírce také nějaký větší kousek, nebo zůstáváte u svých klasických velikostí?

Podívejte se na:
Henna na vlasy
Tetování je v módě
Domácí pleťové masky
Gelové nehty


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.