Kabelky a psaníčka

Každý člověk má slabost pro něco a je úplně jedno, zda jsou to boty, koblihy nebo filmy s Colinem Firthem. Většina žen má ale jedno společné a to neschopnost odolat kabelkám všeho druhu. Od prostorných nákupních „úschoven“ přes „studentské tašky“ po společenská psaníčka a síťovky. I když je k zavření šatní skříně zapotřebí doslova chlapské síly a měly by si říci dost! Touha ukořistit další kabelku je neukojitelná.

Všechny znáte ten pocit, kdy stojíte bezradně před zrcadlem a házíte na sebe zoufalé obličeje, protože žádná z těch třiceti kabelek se vám zrovna k ničemu nehodí. Muži se vám vysmívají, ale jen MY pochopíme, že i když je tato situace zatraceně prekérní, víme, jak z ní rychle ven. Hurá nakupovat!

Hello Kitty pro holky

Nepostradatelnost kabelky se v dívkách pěstuje už od raného dětství. Akorát místo těch stylových nosí všemožně barevné taštičky s Hello Kitty, kam si schovají zrcátko a první lesk na rty.

Každá žena má 5 kabelek

Každá žena má však prý v průměru pět kabelek – černou klasiku, kapsářku, bílého zástupce elegance, úlet, kterého nejsou schopny se vzdát a univerzální psaníčko. Černá kabelka představuje naprostou povinnost. Musí být prostorná, s jednoduchým tvarem, maximálně variabilní a vhodná pro nespočet situací. Právě ona je věrnou společnicí, která při vás stojí den co den. Výběr této kabelky by neměla žádná z žen podceňovat, jelikož samy moc dobře víte, kolik toho taková kabelka musí zvládnout. Stavte tedy hlavně na pevném materiálu, který se vám v budoucnu mnohokrát odvděčí.

Tzv. kapsářka je sportovní taštičkou pro aktivní ženy a dívky, které si potrpí na jistý systém a obtěžuje je půlhodinové hledání klíčů na dně bezedného pytle. Často jsou využívány pro volnočasové aktivity jako výlety nebo bezcílné bloumání městem. Už dávno neplatí, že je výhradně tmavě zelené barvy se spoustou knoflíků. Stačí se trochu poohlédnout a zjistíte, že fantazii se meze nekladou, kabelky jsou k mání ve všech velikostech, barevných kombinacích a se spoustou aplikací.

Světlá kabelka

Bílá kabelka má málokdy čistě bílou barvu, velmi oblíbená je ta slonové kosti, cappuccina nebo světlý odstín béžové. Zde už se neudávají nijak velké požadavky na velikost ani tvar, ale v rámci pohodlnosti se doporučuje alespoň rozměr pro velikost A4. Bílá je taky bezesporu barvou léta, proto je často k vidění na plážích a koupalištích, kde tato kabelka slouží doslova jako bezedný vak, kam schováte deku, krém i osušku a ještě vám zbude místo přihodit navrch něco dobrého na zub.

„Úlet” zná každá z vás. Je to kabelka, kterou jste koupila v záchvatu euforie, radosti či vzteku. To je celkem jedno. Důležité je, že se nehodí vůbec k ničemu, zároveň je buď beztvará nebo šíleně vzorovaná. Každopádně vyjít s ní ven chce notnou dávku odvahy, na druhou stranu se jí nedokážete vzdát. Je to kousek vašeho bláznivého JÁ. Ne, nevzdávejte se jí!

Na psaníčko také nezapomeňte

kabelkyMagickou pětku uzavírá společenské psaníčko, které je součástí povinné výbavy. Naštěstí už jsou pryč ty doby, kdy si ženy pořizovaly miniaturní kabelky s uchem přes rameno, které svou velikostí trumflo „úložný prostor”. Psaníčka jsou nezkrotitelná. Barvou často korespondují s obuví a ostatními doplňky. Momentálně jsou nejvíce v kurzu společenské kabelky, které téměř dokonale imitují poštovní obálku, jen velikostí a materiálem se podstatně odlišují. Chcete-li však rozvířit nudné večery, počíhejte si na ty ve tvaru flitry posetých koulí, srdíček nebo třeba Eiffelovy věže.

Je jen na vás, do čeho uložíte své nezbytnosti. Zda se necháte zlákat módními novinkami, nebo dáte přednost nestárnoucím klasikám. Někdy se však nevyplácí až moc si pohrávat s trendy a experimentovat. Pokud budete kombinovat s rozumem, nebudete mít na svém účtu nikdy kabelkové faux-pas. Je jedno, zda jde o nákupní tašku nebo psaníčko, neomezujte se. Ozdobte se květinami, hadím motivem, flitry a přezkami.

V posledních letech, a mohou za to zřejmě bolavá záda studentů, zažívají ohromný boom obyčejné batohy místo tašek přes rameno. Nemusíte se obávat, že byste nevypadaly dostatečně cool, je to o schopnosti přijmout to za své a nosit s příslušnou grácií. Ten pocit uvolněných zad za to rozhodně stojí!

Podívejte se na:
Louis Vuitton kabelky
Roxy kabelky
Converse tašky
Školní batohy pro prvňáčky


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.