Zkrácený top

sukneZkrácený top je hitem už od letošního jara, kdy po něm však sáhli pouze módní fajnšmekři. Během léta je ale už spíše povinností pro všechny, kdo chtějí být během parných dní IN. Netřeba snažit se ho zaškatulkovat do šuplíku na ležérní nebo formální příležitosti. Zkrácený top se hodí ke všemu. Stačí při kombinování použít trošku pověstné ženské rafinovanosti.

Určitě jste si stačily všimnout, že není celebrity, která by zkrácenému topu nepřišla na chuť. Tento trend si vzaly za svůj a prezentují ho jak v době volna, tak i na červeném koberci. A to pro vás, dámy, znamená jediné. Top odhalující bříško je právě v kurzu a pokud ho ještě nemáte ve skříni, máte se od slavných dam co učit.

I u zkráceného topu, ať se to nemusí zdát, si lze pohrát s jeho délkou. Na oficiálních akcích byste z těla měla odhalovat méně, než když si vyjdete na plovárnu. Pamatujte si, že tento kousek není o vyzývavosti, ale o trendu a specifickém looku. Ruku v ruce s délkou topu jde samozřejmě i výstřih, u kterého platí, že čím kratší vršek, tím umírněnější výstřih a naopak. Tato zásada je vcelku jasná a již mnohokrát omílaná. Buď zkrátka ukážete bříško nebo dekolt. Jinak si koledujete o nálepku „nevkus“.

Nejpodstatnější informací však nejsou poznatky o samotném topu, ale o nejlepších kombinacích. Je na vás, jestli zvolíte sukni, šortky nebo kalhoty. Vždy však pamatujte na to, že elegantní look vyžaduje docela něco jiného než ten ležérní, a proto platí, že čím kratší top, tím výš by měl spodní díl outfitu sahat. Projděte si pár obrázků celebrit oblečených právě ve zmíněném stylu a zjistíte, že mnoho z oblasti břicha odhalené nemají. Jemný pás obnaženého těla naznačuje, že top je sice zkrácený, ale spodní díl to však vyvažuje. Co se ale týká trávení volného času a módy s ním spojené, vyražte klidně ve zkráceném topu i nižších šortkách nebo kalhotách. Tam už je nasnadě hlavně pohodlí.

Pro vás ostýchavé je tu ještě jedna praktická rada. Pokud se nechcete zkráceného topu vzdát, ale připadá vám příliš odhalující, přehoďte přes něj lehké sako nebo svetřík. Zůstanete trendy a nebudete zbytečně nervózní, že odhalujete více, než je vám příjemné.

Kloboučky jsou zase v módě
Letní šaty v roce 2012 jsou barevné
Vybíráme letní boty
Punčochy


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.