Legíny nesmí ve vašem šatníku chybět

Dámské legíny Pimkie

legíny

12.3.2013
Legíny jsou oblíbené už velice dlouhou dobu, kolikrát nahradí kalhoty, ale dají se vzít i k šatům. Nyní začínají být oblíbenými ty, které na sobě mají zajímavější až extravagantní potisky.

Jaké barvy se nosí?

Nejběžnějšími stále zůstávají černé, které patří mezi první legíny. Poté se začaly objevovat různá barevná provedení, velmi oblíbenými se staly křiklavé, svítivé a neonové barvy. V poslední době, se začínají objevovat další a další novinky. Jednou z nich jsou například květované vzory. Podkladem jsou většinou odstíny černé, šedé nebo bílé barvy s květinami, které pokrývají celé kalhoty, nejčastěji jsou to růže. Nesmíme opomenout ani zvířecí vzory, převážně leopardí nebo zebří. Oblíbenými se staly také lesklé barvy, hlavně zlatá a stříbrná. Nezapomíná se ani na pastelové legíny.

Abstraktně nebo konkrétně?

Dále se pak dostaly do povědomí legíny s abstraktními vzory. Barevné fleky ve stylu malíře Pollocka nebo geometrické vzory (proužky, puntíky, kostky...) a nesouměrné obrazce. Oblíbenými jsou také aztécké a indiánské vzory nebo galaxy vzory. Opakem jsou legíny s konkrétními obrazy. Např. firma Black Milk Clothing navrhla kolekci oblečení Star Wars, ve které se objevují i legíny na motivy slavné filmové série. Můžeme tedy najít i ty, které na sobě mají jeden souvislý obrázek jak na výšku, tak na šířku, kdy motiv z jedné nohavice pokračuje na druhé.

Ukážete svou národnost nebo to, co máte pod kůží?

Jedním z velice oblíbených motivů na legínách jsou vlajky. Českou jsem sice ještě neviděla, ale britská či americká jsou v obchodech poměrně bežnou záležitostí. Největším hitem poslední doby se staly legíny, které zobrazují to, co člověk normálně nevidí. Jedná se o rentgen nohou, který je dostupný především v klasické modré barvě, najdeme ale třeba i žlutý. Další oblíbenou verzí jsou legíny, které zobrazují svalovou soustavu nohou.

Kde tyto legíny koupíte?

Legíny lze dnes nakoupit téměř v každém obchodě. Klasické jednobarevné se dají sehnat i v obchodech se spodním prádlem, s potisky pak nabízí velký výběr např. New Yorker, Pimkie nebo Tally Weijl. Mohou být také objednány přes internet, kde najdete veliký výběr všech možných vzorů. Cena se pohybuje od dvou set korun, s extravagantnějšími a barevnějšími motivy cena stoupá.

Co vy, nosíte legíny ráda, ať už jde o klasické černé nebo méně obvyklé verze?

Legíny H&M

legíny

Trendy legíny Lindex

legíny

Foto: pimkie.fr, hm.com, lindex.com

Doporučujeme také:
Oblečte si romantickou krajku
Kovové cvočky jsou in
Jarní bundy od H&M
Jaro plné barev


Další články o módě najdete v novém magazínu pro ženy a dívky BuďKočka.cz.